O


Ondřej Stára – absolvent biomedicínského inženýrství na ČVUT a student pátého ročníku Ateliéru K.O.V. Evy Eisler na UMPRUM. Za své kolekce Stick Together a Layers byl nominován na cenu Czech Grand Design 2018 v kategorii Designér šperku roku.

Veškeré šperky vznikají v rukou Ondřeje. Každý objekt nese pečeť poctivé ruční práce s důrazem na maximální kvalitu provedení. Vznikají proto v malých sériích či na zakázku s respektem k významové lince mezi šperkem a jeho nositelem. Jsou určeny pro ženy i muže.

Ve své bakalářské práci Dialog se detailně zabýval hranicemi zakázkové výroby šperku na míru pro 7 vybraných jedinců a jejich symbolickým vztahem k prstenu, který měl za cíl stát se neodmyslitelnou součástí nositele. V kolekci bradpit91 je to pro změnu tématika mužství a jeho zkrášlování spolu s roztříštěností identity dnešního člověka mezi světem reálným a digitálním.

V posledních pracích je ústředním tématem jedinec a jeho vztah ke šperku, který jej nejen zdobí,ale také k němu promlouvá. Ondřejova tvorba tak vykročila směrem za estetickou rovinu šperku a hledá další cesty, jak tuto misi pojmout.

 

 

Vzdělání

2019 - dosud

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
K.O.V. ateliér Evy Eisler
magisterský program

 

2014 - 2019

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze
K.O.V. ateliér Evy Eisler
bakalářský program

2011 - 2014 

České Vysoké učení technické v Praze
Fakulta biomedicínského inženýrství
obor biomedicínský technik
bakalářský program

2018 duben - červen

Elisava - Barcelona
Produktový design
Studijní stáž

Pracovní zkušenosti

2013 - 2019

MAMORI
značka šperku, Praha
vlastník

2018 duben - červenec

MAM originals
Barcelona 
Navrhování šperkařských kolekcí

2015 - 2017

Zorya 
šperkařské studio, Praha
asistent

2014 - 2015

Studio Perspektiv 
Architektonické a interiérové studio, Praha 
asistent